Uus teenus ettevõtjatele, kes soovivad kasvada

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik pakub uue sisuga teenust ettevõtjatele, kes soovivad kasvada!

Alates märtsist töötavad maakondlike arenduskeskuste võrgustikus kuus väga hea ettevõtluskogemusega piirkondlikku ettevõtluskonsultanti:

  • Eduard Laur Harjumaal,
  • Ermo Brecher Kesk-Eestis (Jõgeva-,Järva-, Raplamaa),
  • Urmas Treiel Lääne-Eestis (Lääne-,Hiiu-,Saaremaa),
  • Kuldar Leis Kagu-Eestis (Põlva-Võru-Valga ),
  • Kristo Tõnissoo Pärnumaal
  • Tiina Pitsenko Viljandimaal.

Konsultandid pakuvad teenust vähemalt kolm aastat tegutsenud ettevõtjatele, kellel on minimaalselt kaks töötajat ja 80 000 eurone müügitulu aastas ning kes asuvad väljaspool Tallinna ja Tartut.
Uue teenuse eesmärgiks on piirkonna kasvupotentsiaaliga ettevõtete toetamine läbi arengunõustamise, rõhuga ettevõtte lisandväärtuse kasvatamisele, müügitulu ja ekspordi kasvule ning optimeeritud tööjõu kasutusele.

Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse juhataja Teet Kurs sõnul said tegutsevate ettevõtjate konsultant Kristo Tõnissoo tegevused laiema sisu.  „Kui seni oli konsultant ettevõtjale võimalikuks probleemidele või takistustele lahenduste otsimisel ja abistamisel, siis täna on pigem vajalik tegutsevatele ja kogenud ettevõtjatele partnerit, kes toetaks ning valmistaks ette ettevõtjate võimalusi eksporditurgudele minekuks. Juba järgmisel nädalal külastavad viis Pärnu ja kaks teiste maakondade ettevõtet Vaasa piirkonna ettevõtjaid ja osalevad sealsel energiaklastri messil „Energy Vaasa.“  Külastatavatest ettevõtetest tuntumad on ABB,  Lemminkäinen, WasaGroup. Tulemusena kavandatakse koostööpartnerite leidmist edasisteks arenguteks“.

Teenuseid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ning tellijaks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.
Lähemalt saab teenustega tutvuda koduleheküljel www.arenduskeskused.ee