Eesti Punase Risti Pärnumaa Selts

Punane Rist on maailma suurim vabatahtlik organisatsioon, millel eesmärgiks on ennetada ja vähendada inimkannatusi ja diskrimineerimist ning sellega aidata luua rahulikum maailm. Eesti Punase Risti Pärnumaa Selts on üks osake ülemaailmsest organisatsioonist.

EPR Pärnumaa Selts on vabatahtlik organisatsioon, mis tähendab, et organisatsiooni tegevus toimub ĂĽksnes tänu inimestele – vabatahtlikele. Punase Risti tegevus on väga mitmekĂĽlgne, vabatahtlikud aitavad abivajajaid nii hädaolukorras, selle ĂĽletamisel ja normaalse elu juurde naasmisel.

Tegeletakse nii ennetustöö, tervisekasvatuse, esmaabi õpetamise kui ka riskirühmade ning katastroofiabiga. Propageeritakse tervislikke eluviise ja pööratakse tähelepanu enimhaavatud ühiskonnagruppide heaolu parandamisele, viiakse läbi erinevatele riskigruppidele suunatud projekte ja tehakse koostööd vastava valdkonna organisatsioonidega

EPR Pärnumaa Seltsi juurde on loodud õnnetuseks valmisoleku rühmad, mille eesmärgiks abistada riiklikke struktuuriüksusi. Selleks läbivad rühma liikmed esmaabi-, päästeotsingute-, esmahoolduse- ja kriisipsühholoogiaalaseid koolitusi, osalevad õppustel ning praktikana pakuvad esmaabiturvet rahvaüritustel.

Osaledes Punase Risti tegevuses, on võimalik anda panus kellegi elu paremaks muutmisel.

 

04_punanerist_logo2

www.redcross.ee
E-kiri: punanerist.parnumaa@mail.ee
FB: Eesti Punane Rist Pärnumaa Selts

04_punanerist_pilt