Kaisma Võsateater

MTÜ Kultuuriselts «Kerkau» sai loodud 2008. aastal Kaisma Rahvamaja «käepikenduseks». Seltsi põhiliseks tegevuseks on kohaliku kultuuripärandi hoidmine, säilitamine ja edendamine. 

Juba 7 aastat on tegutsenud «Võsateater» mida käiakse usinalt vaatamas igast Eestimaa nurgast. Mängime aastas ühe suvelavastuse, mille toome ettekandele Kaisma Suurjärve ääres.

Võsateatri tegevus on aastate jooksul aidanud kogukonda muuta aktiivsemaks ja ühtehoidvamaks. Suveetendustega koos on võimalus kohalikul elanikul ja meie külalistel veeta mõnusalt ja atraktiivselt aega Kaisma Suurjärve puhkealal. Oma tegevusega oleme aidanud muuta Kaisma külaelu kultuuriliselt mitmekesisemaks ja peresõbralikuks. Aastatega on meie teatritegemine kujunenud piirkonna visiitkaardiks.

Võsateatri koosseis on kujunenud välja peamiselt oma piirkonna inimeste seast. Näitlejate leidmine pole raske olnud, sest kõik nad elavad ju meie endi kõrval, tuleb vaid inimesele õige roll otsida ja julgust anda.

Meie kirjutamata moto on olnud: Kui kevad käes, mätas kuiv ja sääsed väljas, siis kaob Võsateatri seltskond metsa harjutama, et suvel saaks öelda – etendus algab.

11_kaisma_logo
www.kaismarahvamaja.edicypages.com
FB: Kaisma Võsateater

11_kaisma_pilt