Shalomi lastemaja

Shalomi lastemaja

Shalomi Lastemaja laste- ja perede varjupaik on lastele ajutist abi ja tuge pakkuv asutus, mis pakub varjupaiga teenust vanemliku hoolitsuseta vÔi ohtu sattunud lastele vanuses 3-18 aastat. Erandjuhtudel teenindatakse ka lapsi vanuses 0-3 aastat ning vajaduse korral abivajavat lapsevanemat koos lapsega. Shalomi Lastemaja laste- ja perede varjupaik vÔtab abivajajaid vastu ööpÀevaringselt seitse pÀeva nÀdalas.

PĂ€rnu Shalomi Abikeskus on PĂ€rnus tegutsenud juba 20 aastat, abikeskuse allĂŒksus Lastemaja tĂ€histas aga 2014. aastal oma 15. sĂŒnnipĂ€eva. 2011 aastal toimus Keskuse töös suurim muudatus, mil osteti linnavalitsuselt maja, milles ka praegu Lastemaja töö kĂ€ib. Ühing on olnud kĂ”ik need aastad lepingulises partnersuhtes PĂ€rnu linnaga, korraldades laste- ja perede pĂ€evakeskuse teenust. 2011 aastal vĂ”ideti laste ja perede varjupaiga avaliku teenuse pakkumise konkurss.

Lastemaja töö on hea nĂ€ide koostööst, kus avalik sektor annab mittetulundusĂŒhingule korraldada teenuse, milleks ĂŒhingul on ehk paremad oskused ja vĂ”imalused. TĂ€nu vĂ”idetud hankele alustas 2012 aasta jaanuarist tööd Shalomi Lastemaja, laste- ja perede varjupaik.

VĂ”idetud hange ja uued teenused andsid aga Lastemaja personalile ainult hoogu juurde, aktiivselt hakati kasutama ka erinevaid projektivĂ”imalusi. 2012 aasta maist kuni 2013 aasta 31. oktoobrini kestis KÜSK-VÜF projekt Shalomi Lastemaja varjupaiga ja pĂ€evakeskuse teenuse arendamiseks. Projektirahadega tehti investeeringuid varjupaiga ja pĂ€evakeskuse inventari, samuti said Lastemaja töötajad oma professionaalsete oskuste arendamiseks osaleda erinevatel koolitustel.

 

02_shalom_logo

www.shalom.ee
E-kiri: parnushalom@gmail.com

 

02_shalom_pilt

 

Foto: Urmas Saard