Lavassaare KĂĽlaselts

Lavassaare Külaselts koondab endas piirkonna aktiivseid inimesi, kes on ühiseks eesmärgiks seadnud kogukondliku ühistegevuse arendamise, ajaloo säilitamise ja kohaliku elu arendamise.

Lavassaare Külaseltsi lugu sai alguse 2013. aasta alguses, kui oli selge, et 2014. aastal toimuvate kohaliku omavalitsuse valmiste käigus liituvad Audru ja Lavassaare vald. Kohalik elanikkond mõistis, et kohaliku identiteedi säilimise nimel peavad inimesed ise tegutsema. Lavassaare Külaseltsi asutamiskoosolek toimus 17.03.2013 ning seal osales 9 liiget, nüüdseks on Seltsil 54 liiget.

Oma lühikese tegutsemise ajal on Selts palju ellu viinud: turule on toodud Lavassaare Külaseltsi suveniirtoode «Turba Pai», projekti «Lavassaare ajalugu nähtavaks» käigus koguti ja eksponeeriti ajaloolist pildimaterjali, TEEME ÄRA talgupäeva raames korrastati kohalik staadion, ujumiskoht, kalmistu ja palju muud.

Oma tegevuse toetamiseks tegeleb Selts ettevõtlusega, müüakse kahte suveniiri võtmehoidja-avajaga ja külmkapimagneteid ning vanas õmblusvabriku hoones on avatud Teise Ringi Riiete Kaubamaja. Seltsi tegevuse hulka mahuvad veel eakate jõulupeod, vanavara laat ja pasunakooride ülevaatus, Lavassaare esmamainimise 390. aastapäeva ja Lavassaare alevi 65. sünnipäeva tähistamine ja palju muud. Lavasaare Külaseltsi suurimaks saavutuseks on see, et kohalik kogukond on ühtne ja tegutsemisaldis.

www.lavassaareks.blogspot.com
E-kiri: merle.lillak@gmail.com
FB: Lavassaare KĂĽlaselts

06_lavassaare_pilt