Maarja-Magdaleena Gild

Maarja Magdaleena Gild ühendab endas erinevaid Pärnu tarbekunstinikke. Gildis on avatud on 20 koda ja pood, lisaks on külastajatel on võimalus suhelda meistritega, jälgida tööprotsessi, tellida või osta kaasa kunsti ja käsitööd, kuid ka ise õpitubades osaleda. 

Gildi sisuline tegevus sai alguse juba aastal 2007, mil Pärnu tarbekunstnikud ja käsitöölised koondusid ühistegevuses nimetuse alla Maarja-Magdaleena Gild, ühingu ametlik asutamine toimus aga pool aastat hiljem 13. juulil 2007. Sama aasta kevadel ja suvel oli küpsemas äratundmine, et Pärnu kesklinna oleks väga vaja maja, kus käsitööd ja tarbekunsti teha, näha ja osta saaks. See plaan realiseerus alles 2009. aasta kevadel, mil õnnestus võtta viieks aastaks rendile puumaja Pärnu südalinnas, ajaloolise Steineri aia kõrval. Sellest ajast saati tegutsevad hoones erinevad kunstihingega inimesed, kelle eestvedamisel korraldatakse nii hoones kui kõrval asuvas aias omanäolisi üritusi.

Maarja-Magdaleena Gildi eripära seisneb väikeste käsitöötegijate loometöö nähtavaks tegemises ning kohalike käsitöötraditsioonide edasikestmise ja elujõulisuse toetamises.

Gildis on võimalik tegeleda aastaringselt professionaalse loometööga, rikastades nii Pärnu linna elanike huvihariduse ja vaba aja veetmise valikut. Mitmekesine tegevus on andnud ühendusele olulise rolli turistide meelitamisel Pärnusse.

 

05_mmgild_logo
www.maarjamagdaleenagild.ee
info@maarjamagdaleenagild.ee
FB: Maarja-Magdaleena Gild

05_mmgild_pilt