RaekĂĽla Vanakooli Keskus

RaekĂĽla Vanakooli Keskus tegutseb aastast 2006. Keskuse haldajaks on linnaosa asumiselts MTĂś Selts RaekĂĽla. Lisaks avatud kultuurikeskusele tegutseb samas hoones avatud noortekeskus ning koolituskeskus.

Raeküla Vanakooli Keskus on saanud oma nime 2005. aastal, mil selts koostöös Pärnu Linnavalitsusega töötas välja ideekavandit Raeküla algkoolihoone restaureerimiseks ja hoone taaskäivitamiseks. Koolihoone kordategemiseks loodus MTÜ Selts Raeküla loodi juba aastal 2001, 2006. aastal sai kohalike entusiastide unistus teoks kui maja oktoobri lõpus avati.

Tänapäeval on keskus kujunenud linnaosa rahvale oluliseks kooskäimise kohaks ja ka mitmekesiste teenuste pakkujaks. Maja noortekeskus pakub tegevusi piirkonna noortele, koolituskeskus aga erinevaid tegevusi nii suurtele kui väikestele – keelekursused ja täiendõppeprogrammid täiskasvanutele, lastele pilli- ja lauluõpe ning käelised tegevused.

2010. aasta augustis alustas MTÜ Selts Raeküla kohaliku ajalehe Raeküla Sõnumid väljaandmist, et propageerida seltsi- ja kultuurielu ning kutsuda inimesi ühinema linnaosa tegemistega. Artikleid on avaldatud linnaosa ajaloost, hariduse andmisest, kultuurielust, inimestest ning nende tegemistest. MTÜ Selts Raeküla liikmed räägivad aktiivselt kaasa linnaruumi arengus, teevad otsustajatele ettepanekuid linnaosa heaolu parendamiseks ning räägivad avalikult kaasa kodanikuühiskonna arengus.

03_raekyla_logo

www.raekylavanakool.ee
E-kiri: info@raekylavanakool.ee
FB: RaekĂĽla Vanakooli Keskus

03_raekyla_pilt