Pärnu Toidupank

Pärnu Toidupank on Eesti Toidupanga partner ja tegutseb Pärnu Diakooniakeskuse all. Toidupanga eesmärgiks on võidelda toidu raiskamise vastu, toetada puuduses elavaid peresid ning suurendada inimeste vahelist solidaarsust.

Toidupanga tegevus on näide valdkonna-ülesest koostööst, ühise eesmärgi nimel töötavad koos era-, avalik ja mittetulundussektor. Lisaks Tallinna ja Tartu toidupankadele tegutsevad toidupangad veel üheksas väiksemas Eesti linnas sh Pärnus.

Pärnu Toidupanga töö toetub vabatahtlikele, kes on abiks nii toidu kogumisel, ladustamisel, pakkimisel ka väljastamisel.

Toidupank kogub kohalikelt ettevõtjatelt ja kauplustelt kokku üle jäävad toiduained ning tooted ning need jagatakse koostöös sotsiaaltöötajatega peredele, kes enim puudust kannatavad.

Kui üle-eestiline Toidupank loodi märtsis 2010, siis Pärnumaal alustati toidukogumisega juba aastal 2009. Algselt abistas Pärnu Toidupank 36-te leibkonda, mis nüüdseks on kasvanud 226-ni Pärnu linnas. Abivajajatele jagatakse kuivaineid, maiustusi, leiba ja saia, mis teeb aastas kokku 90 tonni toitu. Sellest 30 tonni on Euroopa Liidu abipakid ning 60 tonni toit, mis saadakse annetajatelt. Lühidalt öeldes viib Toidupank toidu sealt, kus on ülejääk, sinna, kus on sellest puudus.

01_toidupank_logo

www.toidupank.ee
E-kiri: parnu@toidupank.ee
FB: Pärnu Toidupank / EELK Pärnu Diakooniakeskus

01_toidupank_pilt2