VĂ€hemusrahvuste Liit Raduga

MTÜ VĂ€hemusrahvuste Liit Raduga on PĂ€rnumaal ja LÀÀnemaal vabatahtlikult liitunud erinevate vĂ€hemusrahvuste kultuuriseltside katusorganisatsioon, mis seisab erinevate rahvakildude kultuuri sĂ€ilimise ja vĂ”rdsete vĂ”imaluste eest rahvuskultuuri arendamisel.

RahvusvĂ€hemuste Liit Raduga loodi 17. novembril 2004. eesmĂ€rgiga ĂŒhendada erinevate rahvuste kultuuriseltside jĂ”ud PĂ€rnumaal.

Raduga pĂ”hitegevusteks on vĂ€hemuste kultuuriseltside tegevuse toetamine ja vĂ”imekuse arendamine, oma liikmete kultuuri tutvustamine lĂ€bi avalike ĂŒrituste ja ka koostöö suurendamine nii omavahel kui ka kohaliku omavalitsusega. Lisaks korraldatakse koolitusi, arutelusid ja Ă”ppesĂ”ite.

KĂ€esoleval hetkel kuulub liitu 20 kultuuriseltsi, mis oma tegevusalalt jagunevad jĂ€rgmiselt: 6 lauluansamblit, 6 tantsutruppi, 6 kĂ€sitöö- ja 2 kunstiringi. Iga ĂŒhendus annab Radugale omapoolse vĂ€rvika panuse.

Raduga iga-aastane suursĂŒndmus on avalikus ruumis toimuv suvefestival «Multikultuurne PĂ€rnu», mida korraldatakse aastast 2000. Esialgsest PĂ€rnu linna vĂ€hemuste kultuuriseltside kontserdist on kasvanud rahvusvaheline sĂŒndmus kolme kontserdiga, millele lisanduvad rahvusvaheline koostööseminar, rahvusliku kĂ€sitöö nĂ€itus ja rahvustoitude maitsmine.

 

09_raduga_logo

www.avatudparnumaa.ee
E-kiri: raduga_parnu@mail.ru

09_raduga_pilt